Dostupnost aplikace

Aplikace je dostupná na počítačích a tabletech s operačním systémem Windows nebo na počítačích Apple s operačním systémem OS X. Na těchto zařízeních lze nainstalovat doplněk MS Silverlight, který je nutný pro běh aplikace (pokyny a odkaz ke stažení). Dále je potřeba připojení k internetu. Navržena pro rozlišení 1360 x 760 px.

Aplikace jako služba

Aplikace je poskytována jako služba za měsíční platbu. Lze průběžně měnit počet uživatelů, případně kdykoliv ukončit používání služby. Není tak potřeba žádná počáteční investice a náklady na provozování služby jsou dopředu známy. Uživatel nemusí řešit zálohování databáze, instalaci aktualizací ani nové instalace sql serveru při obnově počítačů. Je také uchráněn před neočekávanými náklady při poruše databázového serveru. Služba je navíc dostupná odkudkoliv z internetu a odpadá většina implementačních nákladů.

Vyzkoušení aplikace

  • 1. Zobrazení videoukázek práce s aplikací, více zde
  • 2. Přístup do demo firmy - Uživatel si může vyžádat jméno a heslo, které mu umožní přístup do aplikace pouze pro čtení v databázi demo firmy.
  • 3. Vytvoření databáze pro vlastní firmu s kompletní funkčností. Tato volba je již zpoplatněná.

Spuštění aplikace

První otevření aplikace na daném počítači se provede zadáním příslušné adresy do webového prohlížeče. Z ní je provedena tak zvaná instalace na jedno kliknutí, která vytvoří zástupce na pracovní ploše a v nabídce start. Následně již aplikace běží mimo prohlížeč. Při každém spuštění si aplikace kontroluje verze a v případě potřeby se automaticky aktualizuje.

Windows 8

Pro uživatele OS Windows 8: Pro spouštění aplikací používejte Internet Explorer spouštěný z prostředí Plochy (s klasickou nabídkou Start). Liší se od verze Internet Exploreru, který se spouští z prostředí Metro a který nepracuje s MS Silverlight.

Nastavení Internet Explorer a doplněk Silverlight

Odkaz na instalaci doplňku Microsoft Silverlight, který je potřebný pro spuštění aplikací je ZDE. Ve většině případů ho ale nabídne internetový prohlížeč automaticky.

Pokud je po instalaci Silverlight vyžadována instalace opakovaně, zkontrolujte, zda je povolen doplněk Microsoft Silverlight. V Internet Exploreru zvolte Nástroje (Alt+X) > Spravovat doplňky > Zobrazit všechny doplňky. Vyhledejte v seznamu Microsoft Silverlight a pokud je zakázán, tak jej povolte.

Současně musí být vypnuté filtrování Active-X v Internet Exporeru v Zabezpečení > Filtrování Active-X.

Zabezpečení

Uživatelé se přihlašují do aplikace jménem a heslem. Nový uživatel má po přihlášení dostupné pro čtení pouze číselníky. Administrátor aplikace mu umožní přístup do příslušných složek dokladů pro aktualizaci nebo pouze pro čtení. Dále jej může zařadit do rolí, které mu umožní aktualizovat odpovídající číselníky.

Vložení základních číselníků

Poskytovatel aplikací nebo IT správce klienta může provést vložení adres, kontaktů, katalogu produktů, ceníků, seznamu zaměstnanců a účtového rozvrhu do systému Info Office Online z existujících datových zdrojů klienta. Import není nijak složitý, jde hlavně o správnou formu zdrojové tabulky dat. Proto jsme pro vás připravili vzorové tabulky v XLS, do kterých nahrajete a upravíte vkládaná data. Více o importu na stránce manuálu.

Při objednání předplatného do konce června 2013, bude částka za práci poskytovatele při importu základních číselníků odečtena z částky za poskytování aplikace.

Varianta Exclusive

Je určena pro firmy vyžadující přímý přístup k databázi i z jiných aplikací nebo integraci do firemní infrastruktury. Je zpoplatněna individuálně na základě skutečně spotřebovaných zdrojů.

Export dat

Ve všech formulářích, kde to dává smysl, je tlačítko pro výstup aktuálního obsahu formuláře do Excelu, který lze ukládat do místního souborového systému. Tiskové sestavy lze vytvářet ve formátu pdf a xps bez použití dodatečných konvertorů.