Adresář

Ekonomický systém pracuje s adresářem společným pro celou sadu Info Office Online. Adresář je členěn podle obchodních partnerů a kontaktních osob. Obchodní partnery lze vybrat na doklad podle názvu nebo jiného údaje. Adresář otevřeme výběrem z hlavní nabídky. Do adresáře můžete vstoupit rovněž z libovolného dokladu, kde se s adresou pracuje, poklepáním na názvu obchodního partnera.

Struktura

Adresář lze členit do složek. Například lze oddělit obchodní partery, zaměstnance a instituce (FÚ, ZP, ČSSZ).

Ke každému obchodnímu partnerovi lze zadat několik kontaktních osob. Několik obchodních partnerů lze fakturovat na společnou adresu.

Do adresáře lze kontakty naimportovat z XLS tabulky. Více v tématu Import.

Vyhledávání v adresáři

Vyhledávat lze pomocí pole Hledej. Řadit lze pole podle libovolného sloupce seznamu poklepáním na nadpis sloupce.

Výběr adresy na doklad

Obchodního partnera zadáváme na mnoha dokladech obchodní databáze a ekonomického systému. Výběr z adresáře provádíme vepsáním minimálně 3 znaků z názvu nebo IČ do pole "Adresa:", ze seznamu vypsaných odpovídajících adres zvolíme obchodního partnera, který se vloží do dokladu.

V případě, že hledaný obchodní partner dosud v adresáři není, přejdeme na Adresář a adresu přidáme.  Poté přejdeme na obrazovku dokladu a nová adresa se již ve výběru nabídne.

Přidání adresy přes tlačítko (+) nabídne vyhledání v rejstříku ARES podle názvu nebo IČ. Pokud by se adresa nevyhledala, zavřete vyhledávání ARES a zobrazí se prázdná karta Adresy k manuálnímu zadání.

Adresa

Adresní karta obsahuje potřebnou identifikaci, bankovní účty a kontakty subjektu.

Tlačítkem "Ověření DIČ" lze ověřit spolehlivost plátce a registrovaný bank.účet.

"Dokumenty" jsou přílohy/smlouvy a potřebné dokumenty přiložené k vybrané adrese.