Adresář

Ekonomický systém pracuje s adresářem společným pro celou sadu Info Office Online. Adresář je členěn podle obchodních partnerů a kontaktních osob. Obchodní partnery lze vybrat na doklad podle názvu nebo jiného údaje. Adresář otevřeme výběrem z hlavní nabídky. Do adresáře můžete vstoupit rovněž z libovolného dokladu, kde se s adresou pracuje, poklepáním na názvu obchodního partnera.

Struktura

Adresář lze členit do složek. Například lze oddělit obchodní partery, zaměstnance a instituce (FÚ, ZP, ČSSZ).

Ke každému obchodnímu partnerovi lze zadat několik kontaktních osob. Několik obchodních partnerů lze fakturovat na společnou adresu.

Do adresáře lze kontakty naimportovat z XLS tabulky. Více v tématu Import.

Vyhledávání v adresáři

Vyhledávat lze pomocí pole Hledat (ikona lupy). Řadit lze pole podle libovolného sloupce seznamu poklepáním na nadpis sloupce.

Výběr adresy na doklad

Obchodního partnera zadáváme na mnoha dokladech obchodní databáze a ekonomického systému. Výběr z adresáře provádíme poklepáním na pole "Adresa:", otevře se okno se seznamem a pomocí pole "Hledat" vyhledáme a zvolíme obchodního partnera, který se vloží do dokladu tlačítkem "Vybrat". V případě, že hledaný obchodní partner dosud v adresáři není, přejdeme na obrazovku s hlavním menu a v adresáři adresu přidáme.  Poté přejdeme na obrazovku dokladu a nová adresa se již ve výběru nabídne.